kosmetyki arbonne opinie

Oto jak działają kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie to te, które w swoim składzie nie zawierają produktów odzwierzęcych. Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które dbają o pielęgnację własnego ciała przy zastosowaniu naturalnych i bezpiecznych produktów, ale także wśród tych, którzy chcą zapobiegać procederowi testowania kosmetyków na zwierzętach. Z całą pewnością kosmetyki wegańskie dedykowane są świadomym konsumentom, niekoniecznie weganom czy wegetarianom.

Skład kosmetyków wegańskich

Okazuje się, że kosmetyki wegańskie wykazują tak samo dobre właściwości co te, które w swoim składzie zawierają substancje pochodzenia zwierzęcego. Weźmy pod uwagę, że to przede wszystkim środki tworzone na bazie wyciągów roślinnych. Ekstrakty z roślin wykorzystywane są przecież od tysiącleci, już dawno doceniono ich nienaganną skuteczność. Kosmetyki wegańskie to takie, których bazą jest najczęściej:

– wyciąg z alg,

– aloes,

– krwawnik pospolity,

– rumianek,

– olejek z arniki górskiej,

– oliwa z oliwek.

W składzie kosmetyków wegańskich znajdziemy także rozmaite olejki eteryczne, dobierane odpowiednio zgodnie z właściwościami i przeznaczeniem preparatu.

Składniki, których nie powinno być w kosmetykach wegańskich

Ponieważ nie do końca potrafimy jeszcze odróżnić kosmetyków wegańskich od tych eko, warto zwrócić uwagę na fakt, że kosmetyki wegańskie wcale nie muszą być ekologiczne. Nawet jeśli są, to najważniejszą kwestią jest w ich przypadku brak substancji pochodzenia zwierzęcego. Oto lista składników, które najczęściej uznawane są za naturalne, ale z całą pewnością nie są wegańskie:

– kolagen,

– elastyna,

– keratyna,

– jedwab,

– lanolina,

– piżmo.

Kosmetyki Arbonne – działanie kosmetyków wegańskich

Należy obalić mit, zgodnie z którym kosmetyki wegańskie mają mieć mniej skuteczne działanie. Wystarczy poczytać opinie o Arbonne, by przekonać się, że brak składników pochodzenia zwierzęcego wcale nie powoduje słabszego działania.

Specjaliści potwierdzają, że na rynku dostępne są doskonałej jakości zamienniki. Przykładem może być substancja, dzięki której środek kosmetyczny zostaje zagęszczony. W przypadku zwykłych kosmetyków najczęściej używa się żelatyny, którą wytwarza się z kości. W kosmetykach wegańskich doskonale zastępują ją pektyny z jabłek.

Podobne zamienniki funkcjonują, jeśli pod uwagę weźmiemy lanolinę albo wosk zwierzęcy. Świetnym zamiennikiem jest olejek z arniki górskiej. Kolagen i elastynę zastąpić zaś można wyciągiem z alg.

Pamiętaj!

Dzisiaj nie ma już większego problemu, by móc korzystać z kosmetyków wegańskich. Świadomy konsument powinien za to czytać etykiety każdego produktu. Warto potwierdzić również, że cena kosmetyków wegańskich nie różni się od tych tradycyjnych. Takie środki kosmetyczne to nie tylko chwilowy trend, ale raczej zmiana postrzegania naszych potrzeb, dbania o środowisko oraz bezpieczeństwo zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *