zasilanie

Jak naładować telefon bez ładowarki ?

power-bankiCzęsto zdarza się że w nieodpowiednich momentach rozładuje nam się telefon. Proces rozładowywania baterii telefonu wynika z sposobu użytkowania telefonu.

Nie raz zdarzyło nam się że rozładował się telefon podczas rozmowy telefonicznej. Jest to dosyć frustrująca sytuacja zwłaszcza gdy poziom pilności omawianej przez telefon sprawy był wysoki. Niestety nie można zapobiec rozładowywaniu baterii w telefonie ponieważ to normalna kolej rzeczy ale można temu zapobiegać podłączają go do zasilania. Jeszcze 10 lat temu rozładowanie telefonu wiązało się z powrotem do domu i naładowaniem go przez kilka godzin przy czym nie można było z niego swobodnie korzystać. W odróżnieniu od dzisiejszych baterii, które stosowane są w telefonach komórkowych były znacznie wytrzymalsze.

Dlaczego była kiedyś większa wytrzymałość baterii telefonu?

Choćby z faktu jaką rolę pełnił telefon oraz jak był skonstruowany. Telefony powstawały głównie żeby zastąpić telefony stacjonarne umożliwiając tym samym bieżący kontakt poza domem. Nie posiadały dostępu do internetu ani tym bardziej gier, które znacznie rozładowują baterię. Ważną rolę również odgrywał wyświetlacz ponieważ zanim zostały wprowadzone na rynek telefony komórkowe z „kolorowymi wyświetlaczami” to żywotność baterii znacznie wydłużała się. Jednak można zapobiec wyłączeniu się telefonu komórkowego z powodu braku zasilania.  Jednym dostępnym na rynku rozwiązaniem w pełni rozwiązującym ten problem są urządzanie nazywające się Power Bankami, które jak sama nazwa wskazuje są bankami prądu.

Czym się kierować przy zakupie Power Banka?

Zastosowanie power banków jest szerokie co często może sprawiać problem podczas zakupu jednego z modeli jakie są w sprzedaży. Lecz przy zakupie warto kierować się pojemnością ponieważ to ona odpowiada za to ile razy i jak długo będziemy mogli naładować nasz telefon. Również odgrywają istotną rolę materiały z jakich jest wykonane nasze przyszłe źródło awaryjnego zasilania. Podobnie znaczącą rolę odgrywa producent, który odpowiada za specyfikację produktu trafiającego do sklepów z sprzętem elektronicznym. Dlatego zawsze warto porównać ze sobą kilka produktów nawet w sytuacji gdy stoimy przy regale gdzie na półce jest dwadzieścia różnych powerbanków. Obecnie istnieją różne marki producentów produkujących tego typu gadżety lecz warto kierować się zdrowym rozsądkiem a nie najniższą ceną ponieważ jak każda bateria power bank może się szybko zużyć narażając nas tym samym na nieprzyjemną sytuację wyłączenia się telefonu.

3 Replies to “Jak naładować telefon bez ładowarki ?”

  1. Znam ten ból jak mi się nieraz telefon rozładował podczas rozmowy to myślałam że wpadnę w szał. Przydatny gadżet ale i tak trzeba pamiętać o ładowaniu 😉

  2. Coraz więcej jest rodzajów z czego połowa to badziewie. Sam poważnie zastanawiam się nad kupnem i dzięki temu artykułowi jest trochę jaśniej

  3. Telefon ma umożliwić dzwonienie i pisanie smsów to jest jego podstawowa rola a to że ma taki a nie inny net, widżety i inne głupoty to nie ma znaczenia. Przypominają mi się z łezką w oku czasy kiedy telefony były naprawdę pancerne w porównaniu z dzisiejszymi i nie pękał ekran po upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *