zegarek

Nowoczesne zegarki na rękę

zegarekStandardy zmieniają się wraz z czasami w jakich żyjemy dlatego warto być na bieżąco jeśli zależy Nam na śledzeniu nowinek technicznych.

Popularnym zjawiskiem jest ulepszanie istniejących już rozwiązań, które często dominuje wśród producentów w szczególności sprzętu elektronicznego. Jednak nadszedł również czas na zegarki, które przeżywają swoją drugą młodość za sprawą wykorzystania najnowszych technologii coraz bardziej dostępnych dla zwykłych zjadaczy chleba. Aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami wśród zegarków nie są zegarki o jak największej wytrzymałości czy wodoodporności lecz modele posiadające parametry zbliżone do telefonu komórkowego. Firmy produkujące nowoczesne zegarki określają ich mianem smartwatchy co oznacza że posiadają funkcje naszego ulubionego smartfona.

Jaki wyświetlacz posiadają smartwatche?

Podczas projektowania zegarków przyszłości kładziony jest szczególnie naciska na ergonomiczną budowę zapewniają jak największy komfort korzystania z zegarka. Wyświetlacz w jaki jest wyposażony smartwatch musi być czytelny żeby można było bez problemu odczytać tekst, który zawarty jest w treści wiadomości. Aktualnie obsługa wiadomości jest dostępna tylko w smartwatchach z wbudowany systemem android. Do podstawowe wyposażenia jakie jest obowiązującym już standardem jest adapter bluetooth umożliwiający synchronizację danych z telefonem za pomocą połączenia sieci bluetooth. Wspomniana sieć umożliwia np. zdalne sterowanie telefonem co znacznie ułatwia korzystanie z telefonu w zatłoczonej komunikacji miejskiej. Oprócz wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych jedną z głównych funkcjonalności jakie zostały zastosowane jest możliwość nawiązywania połączeń z osobami, które są na liście kontaktów naszego telefonu.

Często smartwatche spotykają się z opinią niepotrzebnych bezużytecznych gadżetów mające na celu wyłacznie lansować marki producentów telefonów komórkowych. Nic bardziej mylnego ponieważ w raz rozwojem technologii będziemy posiadali coraz bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające uratowanie życia innym gdy nie mamy pod ręką telefonu komórkowego.

2 Replies to “Nowoczesne zegarki na rękę”

  1. Dziwię się ludziom, którzy są zafascynowani smartwatchami bo nie wiem jaki jest sens posiadanie takiego zegarka. Trzeba uważać żeby go nie uszkodzić i nie ma tylu funkcji co telefon, nawet grać się nie da.

  2. Nie rozumiem skąd ten zryw za tymi smartwatchami skoro ceny są wygórowane. Jak będę chciał zadzwonić albo sprawdzić wiadomości to wezmę do tego telefon a nie zegarek. A poza tym możliwości smartwatchy są za małe żeby się o nie zabijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *