spinki

Jakie dodatki do garnituru ?

elegancki-kompasJest częstym dylematem przed jakim stają zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy nie zwracający uwagi na szczegóły. Dlatego czasem warto znać kobiecy punkt widzenia gdy sytuacja nas zmusi do zakupu eleganckich dodatków do garnituru.

Podstawowym dylematem jakim przyszło każdemu się zmierzyć to było dobranie odpowiedniego krawatu do garnituru. Jednak często w sytuacji gdy pozostaje wybór spośród dwóch różniących się od siebie elementów garderoby nie kierujemy się do końca aspektami wizualnymi lecz praktycznymi. Wynika to z faktu że taka jest nasza męska natura i zdecydowanie preferujemy przedmioty użyteczne. Również mające konkretny wygląd nie kierując się przy tym walorami estetycznymi gdy zostaną połączone z pozostałymi. Nie ma jednak czego się wstydzić ponieważ to jest często spotykane zjawisko, które zazwyczaj jest uważane za normalnie nie powodując przy tym obelg pod naszym adresem.

Od czego zacząć wybór dodatków?

Wbrew pozorom nie zależy to głównie od zasobności naszego portfela lecz od przeznaczenia dodatków, które postanawiamy kupić. Inaczej sytuacja się przedstawia gdy przygotowujemy się na galę biznesową a inaczej na kolację w restauracji. Dlatego warto określić na samym początku przeznaczenie danego elementu naszej garderoby co znacznie ułatwi określeni kwoty jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup. Umożliwiając tym samym poszerzenie swoich horyzontów i zrozumienie pojęć związanych z elegancją oraz trendami, które aktualnie obowiązują.

Jaki dodatek do stroju wyjściowego kupić?

Odpowiedź przeważnie nie jest wyczerpująca i według wielu osób jest oczywista choć tak w rzeczywistości do końca. Warto wziąć na warsztat pewne zagadnienia, które nie są przez nas dobrze interpretowane. Pierwszym elementem garderoby jest dobrze dobrany krawat, którego kolor zależy od tego jak się w nim dana osoba będzie czuć oraz czy pasuje do pozostałych części ubioru. Od razu nasuwa się pytanie czy wybrać muszkę czy krawat jednak tutaj proponuję dokonać znacznie większej przymiarek jak w przypadku wyboru krawatu. Ponieważ odpowiednie dostosowanie muszki do kroju garnituru jest zadaniem skomplikowanym i trudnym. Następnym elementem, któremu warto się przyjrzeć są spinki do koszul, które często kojarzą się z burżuazją oraz zachodnimi standardami. Jednak dobranie odpowiednich spinek do koszul wymaga ogromnej cierpliwości w sytuacji gdy nie mamy na ten temat zielonego pojęcia dlatego warto zasięgnąć opinii ekspertów w tym temacie przed dokonaniem wyboru.

One Reply to “Jakie dodatki do garnituru ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *