sala-konferencyjna

Czy inteligentne domy są drogie?

sterowanie-tabletemInteligentne domy są nowością na Polskim rynku, która znajduje co raz więcej sympatyków. Jednak o dostępności inteligentnych domów decyduje cena pozwalająca ocenić czy nas stać na takie rozwiązania. Wykorzystywanie systemów automatycznych w domach jest nową technologią przez co często kojarzy się z luksusem. Na rynku istnieje wiele firm oferujących sprzedaż i montaż zakupionego systemu w przystępnych cenach. Dlatego warto zwrócić jednak uwagę na funkcje jakie ma posiadać system ponieważ w przypadku dużej ilości dostępnych funkcji sterowanie może być skomplikowane.

Jaki wpływ na cenę mają funkcję systemu ?

Systemy różnią się od siebie zastosowaniem oraz funkcjami jakie zapewniają podczas użytkowania. W zależności od zastosowania mogą posiadać m.in. funkcje regulacji oświetlenia, włączania ogrzewania oraz klimatyzacji. Ilość funkcji ma znaczenie jeśli posiadamy określoną kwotę na zakup systemu dostosowanego do naszych potrzeb. Najlepiej jest zapoznać się typem systemu jaki chcemy kupić ponieważ różnią się one przeznaczeniem. Droższe są rozwiązania odpowiadające za kontrolę ogrzewania z wykorzystaniem czujników temperatury.

Ceny systemu z podstawowymi funkcjami zaczynają się od 6 tysięcy złotych co świadczy o spadku cen na tego typu rozwiązań. Spowodowane to jest wzrostem liczby firm prowadzących działalność w tej dziedzinie, który wymusza spadki cen u konkurencji. W związku z tym najsampierw warto zapoznać się z różnymi oferowanymi rozwiązaniami by móc wybrać dla nas najlepsze w przystępnej cenie. Koszty systemu również uwarunkowane są cenami związanymi z wykorzystaniem urządzeń, które odpowiadają za kontrolę oraz sterowanie mechanizmami regulacji np. temperatury.

Równie istotnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę są koszty związane z montażem ponieważ w mogą się znacznie różnić od cen firm konkurencyjnych. Choć warto pamiętać że nie zawsze najtańsza usługa gwarantuje profesjonalizm jej wykonania.

One Reply to “Czy inteligentne domy są drogie?”

  1. Zgodzę się z autorem że takie domy zyskują na popularności bo fajne rozwiązania są na rynku ale niestety cena odstrasza. Pozostaje czekać i zacierać ręce na spadek cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *