H.323

Na czym polega wideokonferencja?

Dzisiaj mamy możliwość kontaktu ze współpracownikami na różne sposoby. Poczta, telefon i komunikatory są powszechnie stosowane, lecz nie zawsze są wystarczającym sposobem wymiany informacji. Szczególnie gdy musimy prowadzić rozmowy z osobami znajdującymi się w różnych miejscach.

Rozwój technologii daje dzisiaj szerokie możliwości wymiany informacji. Dlatego dostępne są różne rozwiązania, które mają nam zapewnić swobodną komunikację. Jednym z nich jest wideokonferencja, która pozwala wykorzystać obraz i dźwięk do wymiany informacji. Stosowanie wideokonferencji jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ widzimy i słyszymy osobę, która jest po drugiej stronie. Przez co daje to możliwość m.in. analizy danych na podstawie wykresów i dokumentów lub prowadzenie szkoleń na odległość.

Jakie możliwości daje wideokonferencja?

Wideokonferencja od strony technicznej nie jest niczym innym jak wymianą informacji w postaci obrazu i dźwięku. Dlatego do komunikacji multimedialnej wykorzystywany jest protokół H.323, który odpowiedzialny jest za przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. W wyniku czego na bieżąco przekazywane są dane dźwiękowe i wizualne pomiędzy uczestnikami wideokonferencji. Optymalnym rozwiązaniem umożliwiającym zorganizowanie wideokonferencji są wideoterminale, które dają szerokie możliwości. Oprócz audio i wideo w jakości HD możliwe jest przenoszenie trwającej rozmowy, na urządzenia mobilne co jest dużym udogodnieniem. Nie stanowi również problemu zwiększenie liczby rozmówców, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, żeby dodać do konwersacji kolejne osoby. Wideokonferencja z wykorzystaniem wideoterminali to również bezpieczeństwo, jakie zapewniają poprzez zastosowanie najwyższego poziomu szyfrowania AES 128 bit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *