artroskopia kolana warszawa

Urazy kolana – przyczyny

Ortopedzi potwierdzają, że urazy kolana to jedne z tych najczęściej diagnozowanych. Wszystko dlatego, że są odpowiedzialne za poruszanie się, ale również muszą dźwigać ogromny ciężar. Z drugiej jednak strony stawy kolanowe są niezwykle delikatne, wystarczy pozornie niegroźny upadek, by nabawić się kontuzji. Okazuje się również, że urazy mechaniczne występują nie tylko u sportowców, ale także osób w podeszłym wieku – u nich przyczyną mogą być zmiany reumatyczne, osteoporoza czy zwyrodnienia kolana.

Do najczęściej diagnozowanych problemów z kolanem zaliczają się urazy łąkotki oraz utrata wystarczającej ilości produkcji mazi stawowej. Bez względu na przyczynę dysfunkcji, staw kolanowy zawsze sprawia ogromny ból, a ten jest tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Pacjenci bardzo często nawet nie są w stanie bagatelizować problemu, ponieważ trudno wytrzymać z tak silną dolegliwością bólową.

Wszelkie kontuzje kolana muszą być zdiagnozowane w gabinecie ortopedycznym. Samo rozpoznanie konkretnego urazu oraz dobór indywidualnego sposobu jego leczenia następuje najczęściej poprzez wywiad z pacjentem oraz wykonanie badania rentgenowskiego. Przeważnie to wystarczy, ale coraz częściej wykorzystywana jest również artroskopia kolana. Warszawa może się pochwalić co najmniej kilkoma placówkami medycznymi, w których artroskopia wykonywana jest już niemalże powszechnie.

To metoda, która pozwala rozpoznać szczegóły urazu, ale od razu go wyleczyć. Sam zabieg jest mało inwazyjny i polega na nacięciu skóry oraz wprowadzeniu sondy z kamerką oraz narzędzi. Dzięki temu chirurg ortopeda dokładnie widzi stan kolana i może od razu podjąć się jego naprawy. Taki zabieg nie wymaga też długiej rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *