olejek eukaliptusowy

Jak zwalczyć przeziębienie domowymi sposobami?

Miód, syrop z cebuli, sok z czarnego bzu czy olejki eteryczne do inhalacji. To tylko niektóre z naturalnych sposobów walki z pierwszymi oznakami przeziębienia. Okazuje się, że medycyna alternatywna daje sobie świetnie radę i w celu zniwelowania kaszlu czy kataru wcale nie musimy sięgać po apteczne środki.

Co ważne, większość naturalnych sposobów na leczenie jesiennego przeziębienia mogą stosować nie tylko dorośli, ale również dzieci. W przypadku kaszlu czy zatkanego nosa warto wykorzystać na przykład olejek eukaliptusowy. Wystarczy kilka kropli na piżamę czy do nawilżacza powietrza, by to stało się rześkie, a maluchowi oddychało się lżej.

Pamiętajmy także, że domowe sposoby są najczęściej nieinwazyjne. Oznacza to, że nie wywołują negatywnych skutków ubocznych, nie powodują powikłań, nie mają wpływu na cały organizm. Nie uczulają ani nie podrażniają. Jeśli zastosujemy je już w pierwszej fazie choroby, będą wykazywać dokładnie taką samą skuteczność jak nie zawsze bezpieczna farmakologia.

Co ciekawe, domowe sposoby mogą być nie tylko jedynym sposobem walki z przeziębieniem, ale świetnie nadają się w celach profilaktycznych – łyżeczkę miodu warto spożywać każdego dnia w celu wzmocnienia odporności organizmu. Sprawdzają się także jako element terapii wspomagającej leczenie wskazane przez lekarza. Dzięki temu przeziębienie mija szybciej, a jego przebieg jest bardziej łagodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *