jak zachęcić dziecko do nauki

Jak sprawić, by nauka była przyjemnością?

Okazuje się, że polskie szkoły nie odbiegają ani poziomem nauczania ani pod względem nowoczesnego wyposażenia. Nie ma wątpliwości, że do obiektów szkolnych już dawno wkroczyła innowacyjna technologia i z całą pewnością warto z niej korzystać. Siedzenie w ławce przez 45 minut i słuchanie teoretycznych wywodów, już dawno powinno odejść do lamusa. Dzisiaj szkoły muszą stawiać na kreatywność dzieci, ich wszechstronny rozwój, a wszystko po poprzez wykorzystywanie zupełnie nowych metod nauczania.

Zabawy dla dzieci w domu – kilka pomysłów

Jak zachęcić dziecko do nauki? Na pewno konieczne staje się zniwelowanie nudy. Coraz więcej szkół stawia dzisiaj na naukę przy komputerach i technologiczne gadżety, które łączą naukę z zabawą. Już dawno udowodniono zresztą, że to właśnie tej rodzaj przyswajania wiedzy jest najbardziej korzystny. Dziecko lepiej zapamiętuje dostarczaną wiedzę oraz utrwala nowe umiejętności. Doskonałym przykładem może być tzw. magiczny dywan, czyli projektor, który na podłodze wyświetla jedną z kilkudziesięciu gier edukacyjnych. Podczas zabawy uczniowie mogą uczyć się liczyć, czytać, ale również utrwalają słówka języków obcych, uczą się współzawodnictwa, pracy w grupie albo zdrowej rywalizacji. Magiczny dywan poprawia też kondycję fizyczną uczniów.

To tylko jeden z przykładów na ciekawe przekazywanie wiedzy i umiejętności. Dzisiaj świat nowych technologii daje tak dużo możliwości, że lekcje w tradycyjnej odsłonie powinny by już dawno zapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *