hurtownia stomatologiczna

Czego powinieneś szukać w zakresie polerek dentystycznych w sklepie dla tej branży?

Jeśli chodzi o narzędzia do polerowania zębów, czy jesteś świadomy wszystkich dostępnych opcji? Być może nawet ważniejsze jest to, czy wiesz, kiedy używać węglików, diamentów, a kiedy polerek? Brak dobrego przyjrzenia się temu, co sklep dentystyczny Warszawa ma do zaoferowania oznacza, że tracisz szansę na uzyskanie najlepszego wykończenia dla swoich pacjentów.

Najlepsze narzędzie dentystyczne do wykończenia zależy od powierzchni

Zanim zagłębisz się w świat narzędzi do polerowania zębów, musisz najpierw zbadać obszar, w jakim stosuje się te narzędzia stomatologiczne. Szeroka gama kształtów oznacza, że niektóre wiertła będą lepiej przystosowane do pracy z określonymi powierzchniami niż inne.

Niektóre z pytań, które powinieneś sobie zadać przed rozpoczęciem procedury zakupu są następujące:

  • Z jakim materiałem pracuję?
  • Jak kształt zęba wpłynie na mój lakier?
  • Czy ta metoda będzie najbardziej ekonomiczna i oszczędna czasowo?
  • Czy potrzebuję specjalistycznego kształtu, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc?
  • Jakiego rodzaju ziarna na narzędziach do polerowania zębów potrzebuję?

Przyjrzymy się bliżej tym narzędziom i ich zastosowaniu w określonych sytuacjach, co pozwoli Ci mieć większą świadomość na temat tego wyposażenia, gdy odwiedzisz sklep dentystyczny celem ich zakupu.

Szukając sklepu dentystycznego, sprawdź tutaj: https://e-store.koldental.com.pl/

Bliższe spojrzenie na diamentowe polerki

Mogą one zapewnić doskonałe lustrzane wykończenie, ale z niektórymi materiałami radzą sobie lepiej niż z innymi. Przekonasz się, że diamenty są preferowanym wyborem do porcelany, ceramiki i metali. Przekonasz się również, że jeśli użyjesz diamentów o drobniejszym ziarnie, uzyskasz lepszy połysk. Diamenty działają najlepiej, gdy wykonujesz szczegółową, precyzyjną pracę.

Czasami jednak diamenty pozostawiają bardziej szorstkie wykończenie. Dzieje się tak, ponieważ wiertła diamentowe ścierają szkliwo. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze wykończenie, zaopatrzenie gabinetu powinno uwzględniać te o drobniejszym ziarnie. W wielu przypadkach diamentowe polerki mogą być idealnym uzupełnieniem dentystycznych narzędzi polerskich.

Zalety polerek z węglików spiekanych

Zwykle myśli się o węglikach w kontekście opracowania ubytków i kształtowaniu kości, ale można je również skutecznie wykorzystać do wykańczania. Węgliki są zwykle używane do akrylu, porcelany i złota. Nie spowodują przebarwień powierzchni. Ponadto nie ścierają szkliwa. W rezultacie uzyskuje się gładsze wykończenie. Kolejną istotną zaletą wierteł z węglików spiekanych jest naprawdę znaczne zmniejszenie wibracji rękojeści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *