park rozrywki dla rodzin

Gdzie pojechać z dzieckiem?

Wolny piątek? Dzień ustawowo wolny od pracy? A może przedłużony weekend? W ciągu roku jest co najmniej kilka takich wyjątkowych sytuacji, w których nie musimy wykonywać zawodowych obowiązków, a nasze dzieci nie idą do przedszkola czy szkoły. I oczywiście nie mówimy tutaj o weekendzie, ale o nadprogramowym dniu wolnym. Warto go wykorzystać aktywnie, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, kiedy sprzyja ku temu pogoda.

Mamy wiele możliwości. Na pewno można wyrwać się z miasta, by odpocząć od codziennego zgiełku i chaosu. Takie odprężenie przyda się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zamiast biegać po centrum handlowym, chyba znacznie lepiej jest oddalić się nieco od miasta i wraz z bliskimi spędzić czas na świeżym powietrzu.

Do samochodu spakujmy prowiant, wygodne ubranie i buty oraz ulubione gadżety, które posłużą nam do zabawy. Fajnie jest spędzić czas na sportowo – przydadzą się rowery, badminton, jeśli planujemy piknik to ulubione gry planszowe. Można oczywiście nie zabierać nic oprócz ogromnej dawki dobrego humoru i udać się w miejsce, gdzie wszystko jest świetnie zorganizowane dla całej rodziny.

Jeszcze przed wyjazdem, zastanówmy się, jaki ma być cel naszej wycieczki? Wolimy centrum uciech i szalonej rozrywki, a może tym razem postawimy na edukację w luźnej, przyjaznej formie? Można też wybrać miejsca, gdzie nauka połączona jest z zabawą. To chyba optymalna opcja dla najmłodszych, by rozbudzić w nich ciekawość świata, w tej przyjemnej formie.

Mieszkając w Warszawie, do wyboru mamy multum ciekawych miejsc, w których ciekawie można spędzić czas. Stawiając na aktywny, ale rozwojowy dzień, można wybrać się do Żelazowej Woli, by poznać historię Fryderyka Chopina. W Podkowie Leśnej nauczymy się jeździć konno, w Sochaczewie odwiedzimy muzeum kolejki wąskotorowej. Do Modlina warto jechać, by zobaczyć militarne tereny okolic stolicy. Naturą będziemy cieszyć się zaś nad Zalewem Zegrzyńskim czy w Kampinosie. Tuż przy Kampinowskim Parku Narodowym funkcjonuje też skansen. Warto więc zajrzeć do miejscowości Granica, by zobaczyć, jak lata temu żyli mieszkańcy tych ziem gdyż działa tutaj park rozrywki dla rodzin.

Zabawki z dinozaurami dostępna w sklepie Raczkujemy

Jakie jeszcze atrakcje oferowane są do 100 kilometrów od Warszawy? Można pojechać do Pułtuska na najdłuższy rynek w Europie, do Parku Iluzji, by poznać magiczne moce i doświadczyć niemożliwego. Ciekawie jest też na rozmaitych parkach linowych, gdzie każdy może sprawdzić swoją kondycję i przełamać lęk przed wysokością.

Pamiętajmy, że wybór miejsca, w którym spędzimy wolny dzień wraz z rodziną, powinien być podejmowany wspólnie. Atrakcje mają wiązać się z zainteresowaniami pociech, nie mogą być nudne. Warto również dobrać je odpowiednio do wieku maluchów. O ile sami będziemy cieszyć się z wycieczki do muzeum, to dla najmłodszych może to nie być miłe doświadczenie. Niewiele zrozumieją, a zamiast szaleć na dmuchanych zamkach czy jeździć kolejką, będą snuć się po muzealnych kątach. Najlepiej więc wybierać miejsca, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Na szczęście, takich nie brakuje w całej Warszawie i okolicach. Nie marnujmy więc dnia wolnego, pakujmy plecaki i ruszajmy w drogę. Chwile spędzone wraz z całą rodziną będą niezapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *