szkolenie organizacja pracy

Szkolenie z organizacji pracy dla pracowników: hit czy kit?

Coraz częściej pracodawcy inwestują w specjalistyczne szkolenia dla pracowników. Organizacja pracy jest jednym z coraz bardziej popularnym rodzajem szkolenia dla pracowników. Czy warto zainwestować w szkolenie organizacja pracy dla pracowników? Dla jakich branż będzie one najlepsze? Wszystkie dowiecie się z tego artykułu.

Jak wygląda szkolenie z organizacji pracy?

Szkolenie z organizacji pracy ma na celu przede wszystkim ustalenia priorytetów zadań. Podczas szkolenia pracownik będzie miał okazję przeanalizować swój obecny styl pracy razem ze specjalistami i zastanowić się, co można wykonać lepiej. Pracownik będzie też mógł zastanowić się, co jest największym “pożeraczem” jego czasu w pracy. Warto jednak pamiętać, że efektywność to nie jest to samo, co ciągła i nieustająca praca. Pracownicy uczą się też, jak robić sobie przerwę: w jakich momentach dnia, pomiędzy którymi zadaniami itp.

Uczestnicy szkolenia będą mogli się też nauczyć, jak ustawiać priorytety zadań pracując w grupie. Będą też mogli poznać nowoczesne narzędzia pozwalające na lepsze zarządzanie czasem, na przykład Trello. Oprócz narzędzi online, istnieje szereg systemów planowania, które trzeba po prostu przyswoić i wdrożyć w swój tryb pracy. Jednym z takich systemów jest metoda ALPEN, która jest niezwykle prosta i sprawdzi się nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu.

Szkolenie z organizacji pracy: dla kogo?

Szkolenie z organizacji pracy jest skierowanie do wszystkich branży, w których pracuje się nad paroma projektami naraz, na przykład do ludzi z branży finansowej, z marketingu, informatyków, freelancerów itp. Z tego typu szkolenia skorzystają też szefowie, menedżerowie, którzy mają pod sobą zespół, którym musi wyznaczyć zadania. Nawet nauczyciele korzystają z takiego szkolenia: wszak mają oni dużo rzeczy na głowie, a czasu mało.

Szkolenia są organizowane w grupach, co przy okazji może zintegrować zespół pracowników, oraz są też szkolenia indywidualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *