botoks na włosy

Na czym polega botoks włosów

Wiele kobiet narzeka na swoje przesuszone, matowe i pozbawione witalności włosy, co więcej wydaje nam się, że ich domowa pielęgnacja  wpływa jeszcze bardziej negatywnie na kondycję włosów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być zabieg który wykona dobry fryzjer w salonie fryzjerskim. Takim zabiegiem może być zabieg botoksu na włosy bądź też keratynowe prostowanie włosów.   

Botoks na włosy

O botoksie słyszał każdy z nas jednak w dalszym ciągu nie wszyscy wiedzą, że zabieg ten może być stosowany również na włosy. Ten zabieg fryzjerski tak naprawdę  nie ma za wiele wspólnego z aplikowaniem preparatu w głąb skóry za pomocą igły. Nazwa ta bierze się raczej z efektu końcowego zabiegu ponieważ botoks na włosy to profesjonalny zabieg, który ma za zadanie intensywnie odbudować strukturę włosa, a także poprawić jego kondycję. Po tym zabiegu włosy wyglądają zdrowo są błyszczące, miękkie w dotyku i odżywione. Zabieg wzmacnia również cebulki włosów, a także znacznie przyśpiesza porost włosów.

Botoks na włosy – wady i zalety

Pierwszą i największą zaletą botoksu jest po prostu to, jakie daje efekty. Włosy są odmienione już tuż po zabiegu, w zasadzie natychmiast możemy zapomnieć o rozdwojonych końcówkach i łamliwych włosach. Atutem jest również to, że botoks zawiera składni naturalnego pochodzenia bardzo ważne do pielęgnacji włosów. Inną zaletą jest to, że zabieg ten można  połączyć z zabiegiem farbowania włosów.

Mimo, że zabieg wykonywany przez salon fryzjerski  jest dobrym rozwiązaniem dla każdego rodzaju włosów to posiada on również swoje wady. Botoks faktycznie odżywia włosy, jednak niestety efekt regeneracji nie pozostanie na zawsze. Trwałość zabiegu utrzymuje się przez około 10-15 myć, możemy jednak przedłużyć ten efekt wykonując serię kuracji dla mocniejszego i dłuższego rezultatu. Cena zabiegu w zależności od salonu oscyluje pomiędzy 120 a 150 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *