ozonator powietrza

Kiedy najlepiej zastosować ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń i wszelkich przestrzeni już dawno zdobyło wielkie uznanie wśród specjalistów do spraw zachowania wszelkich środków higieny i bezpieczeństwa. Wszystko dlatego, że ozon w czystej postaci jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Takie działania mogą być powtarzane wielokrotnie, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i przestrzeniach otwartych. Dzisiaj ozon wykorzystywany jest już powszechnie, a jego właściwości doceniono także w walce z pandemią koronawirusa, jaka zapanowała na całym świecie.

 

Ozon sprawdzał się do tej pory w celu oczyszczania przestrzeni z przykrych zapachów, ale też grzybów, pleśni, bakterii, drobnoustrojów, roztoczy, wirusów. Regularnie przy pomocy ozonu następowała dezynfekcja gabinetów dentystycznych czy dezynfekcja salonów kosmetycznych. W ten sposób czyszczono też szpitale, przychodnie, przystanki autobusowe, skwery, przedszkola. Tak samo następowało odkażanie żłobków, bibliotek, biur, urzędów. Wszystko po to, by zachować względną higienę i czystość.

Dzisiaj nie zrezygnowano z tego rodzaju zabiegów, wręcz przeciwnie. W obliczu pandemii koronawirusa ozon stosowany jest nawet kilka razy dziennie. Udowodniono, że działa korzystnie w walce z COVID-19.

 

Kiedy przydaje się ozonowanie?

Odkażanie ozonem sprawdza się w przypadku miejsc zainfekowanych bakteriami, wirusami, grzybami czy pleśnią. Właśnie dlatego świetnie nadaje się do oczyszczania szpitali, przychodni, salonów kosmetycznych i dentystycznych. Ponieważ ozon sprawdza się też w walce z roztoczami, nadaje się do oczyszczania mieszkań, piwnic pustostanów – doskonale radzi sobie z grzybami i pleśnią. Co więcej, ozonowanie skutecznie zwalcza przykry zapach, to dlatego stosuje się go do czyszczenia pomieszczeń, w których doszło do rozkładu ciała osoby zmarłej. To też dobry sposób na niwelowanie zapachu dymu papierosowego. Pamiętajmy, że ozon działa zarówno na dużych przestrzeniach, jak i tych małych. Można używać go w biurach, mieszkaniach, ale też w samochodzie czy chcąc odkazić poszczególne przedmioty, na przykład klamki czy meble. Z drugiej strony ozonowanie stosuje też na dużych, otwartych przestrzeniach, jak przystanki autobusowe, przejścia podziemne, skwery, chodniki, parki, alejki, boiska. Wszędzie działa tak samo skutecznie. Istotne jest tylko to, by zabieg został przeprowadzony poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *