instalacja gazowa samochodowa

Samochód na gaz a ekologia

Okazuje się, że samochody na gaz rzeczywiście są o wiele mniej szkodliwe dla środowiska niż te, które napędzane są benzyną. Wszystko dlatego, że spalanie gazu wydobywa trzy razy mniej zanieczyszczeń aniżeli spalanie benzyny.

Ekologiczność jest więc kolejną zaletą pojazdów mechanicznych, w których zainstalowana została instalacja gazowa samochodowa. Coraz więcej właścicieli aut zwraca zresztą na ten aspekt uwagę. Nie liczy się już tylko niższy prawie o połowę koszt eksploatacji samochodu z instalacją LPG, ale również ochrona środowiska. W czasach, w których panuje wszechobecny smog, musimy postarać się o eliminację zanieczyszczeń. Eksperci potwierdzają zresztą, że główną przyczyną smogu w dużych aglomeracjach jest właśnie natężenie samochodów benzynowych. Polska jest pod tym względem w sytuacji najgorszej. Nasze powietrze jest zanieczyszczone najbardziej, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie kraje należące do Unii Europejskiej.

Zdaniem specjalistów samochody na gaz wydzielają nawet o 85% ciężkich węglowodorów. Co więcej, wydzielają też o 40% mniej tlenku azotu i o prawie 75% mniej tlenku węgla. W ogólnym rozrachunku są mniej ozonotwórcze aż o 87%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *