architekt wnętrz Białystok

Jak urządzić taras marzeń?

Idealne miejsce na wypoczynek w ciepłe dni? Zdecydowanie taras we własnym ogrodzie. Warto jednak zadbać o to, aby był on również funkcjonalną przestrzenią, w której cała rodzina spędzi wiele letnich wieczorów i dni.

Słońce, taras, dobra książka to brzmi jak świetny plan na letni wolny dzień i pełen relaks. Zanim jednak oddamy się tym przyjemnościom, należy przyłożyć wagę do zorganizowania odpowiedniej przestrzeni o funkcjonalnym i solidnym charakterze.  Pomoże Ci w tym architekt wnętrz. Białystok, Kraków czy Warszawa… Dobry architekt podpowie co musi się znaleźć na wymarzonym tarasie.

Podłoga

Warto zastanowić się jakie cechy charakteryzują nowoczesne tarasy.Jest to na pewno dostosowanie do gustu i stylu, w jakim właściciele chcą go urządzić. Dlatego warto postawić na podłogę, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i spełni oczekiwania wizualne konsumentów. Obecnie rozwiązaniem, które łączy te wymagania, są podłogi tarasowe kompozytowe. Ważne jest również zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego ten rodzaj podłoża jest wyposażony w system antypoślizgowy.

Meble

Odpowiednia ilość miejsc siedzących dla gości to podstawa. Nie zapominajmy jednak że meble na tarasie powinny być wygodne. Dużo poduszek i miękkich tkanin sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna.  Warto postawić na takie krzesła i fotele, które mają odpinaną część miękką. Ta funkcja przyda się przede wszystkim w momencie nagłego deszczu.

Akcesoria

Na tarasie powinien znaleźć się również grill, który posłuży w czasie niejednej imprezy. Ważne, aby zapewniać odpowiednie akcesoria to niego, czyli miejsce na opał, szczypce. Pamiętaj również o parasolu chroniącym przed słońcem. Jeśli jednak interesując nas trwalsze rozwiązania, to zawsze możemy pomyśleć o montażu regulowanej markizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *