druga generacja kompozytu

Czym jest kompozyt drewna 2 generacji?

Marzysz o drewnianym tarasie, ale doskonale wiesz, że naturalne drewno nie sprawdzi się w warunkach zewnętrznych? Nie masz zamiaru pielęgnować drewna, odpowiednio go zabezpieczać i co kilka sezonów odnawiać? Postaw na kompozyt drewna 2 generacji. To rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Poznaj szczegóły.

Taras jest miejscem, z którego chętnie korzystamy, kiedy tylko pogoda pozwala nam na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Od tego, jakie podłoże na nich zastosujesz, będzie zależny komfort jego użytkowania.

Warto tutaj poprosić o pomoc osobę taka jak architekt wnętrz. Białystok i inne miasta oferują wielu specjalistów z branży. Dadzą oni wskazówki odnośnie najpraktyczniejszych materiałów.

Druga generacja kompozytu pozwoli osiągnąć optymalne warunki na zewnątrz. Taki produkt składa się w 60% z naturalnej mączki drzewnej i dodatkowych tworzywach sztucznych, takich jak polietylen, stabilizatory oraz powłoka polimerowa. To właśnie dzięki takiemu zestawowi podłoże jest nie tylko trwałe, ale i wygodne w użytkowaniu przez wiele sezonów.

Warto podkreślić, że druga generacja kompozytu jest w pełni odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie tylko nie nagrzewa się podczas upalnych dni, kiedy z nieba leje się prawdziwy żar, a na taras padają silne promienie słońca. Podłoga nie ulegnie też zniszczeniu pod wpływem obfitych opadów deszczu bądź śniegu, jest też odporna na mróz.

Co ważne, właściwości desek nowej generacji wykazują też wiele atutów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ich użytkowania. Są na przykład antypoślizgowe nawet wtedy, gdy są mokre. Należy też zaznaczyć, że ich montaż jest dziecinnie prosty i tak naprawdę zamawiający może zrealizować to zadanie samodzielnie. Deski można układać na wylewce, fundamencie punktowym albo regulowanych wspornikach. Dzięki temu nadają się doskonale nie tylko na tarasie, ale również w każdej części ogrodu.

Ciekawe są też walory wizualne. Zamawiający zapewne zwróci uwagę na fakt, że dobrej jakości deski tego rodzaju są świetną imitacją naturalnego drewna. Nie tylko można dobierać ich kolor, ale także strukturę, na przykład taką, która jest najbliższa typowym, niewyszlifowanym jeszcze kawałkom drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *