dobry dietetyk warszawa

Jak zgubić kilka kilogramów w tydzień?

W sieci znajdziemy tysiące rozmaitych diet, które zostały stworzone przez mało doświadczonych dietetyków. Zapewniają oni, że już w kilka dni zrzucimy zbędne kilogramy. Musimy to jasno powiedzieć – diety cud nie istnieją. Nikt nie da nam gwarancji, że dokładnie w 7 dni pozbędziemy się kilku kilogramów. To raczej proponowanie głodówek, które mają zły wpływ na zdrowie osoby, która w desperacji realizuje wszystkie sposoby, by tylko wypracować wymarzoną sylwetkę.

No właśnie, dokładnie tak. Taką sylwetkę trzeba wypracować i na pewno nie trwa to tydzień. Czasem to długie miesiące stosowania specjalnej diety i realizacji wzmożonych ćwiczeń fizycznych. Tylko tak można osiągnąć sukces. Głodówką albo „magicznymi” specyfikami, możemy jedynie zniszczyć swoje zdrowie. Co prawda może i zgubimy trochę tłuszczyku, ale kilogramy wrócą szybko razem z efektem jo-jo. W rezultacie przytyjemy jeszcze więcej.

Pamiętajcie, że skuteczna i zdrowa dieta musi być ułożona indywidualnie dla każdej osoby. Ma ją ułożyć dobry dietetyk. Warszawa dysponuje sporą ilością profesjonalnych gabinetów dietetycznych. Do ich drzwi pukamy zresztą tuż przed wakacjami. To nie do końca dobry pomysł. O wakacjach na plaży powinniśmy pomyśleć co najmniej jeszcze zimą, bo tydzień to zdecydowanie za mało.

Profesjonalny dietetyk ułoży dietę zgodnie z zapotrzebowaniem swojego pacjenta. Pod uwagę weźmie wiek, płeć, wagę, wzrost, tkankę tłuszczową, tkankę mięśniową, styl życia, prowadzoną aktywność fizyczną, stan zdrowia, kondycję czy ewentualne leczenie. Każdy z nas jest inny i chociaż funkcjonują ogólne zasady dotyczące codziennego wyżywienia, to dania powinny być skomponowane dla nas.

Jesteśmy pewni, że wdrażając w życie rozsądny plan odchudzania, każdy odniesie pełen sukces, a nadmierne kilogramy już nie wrócą. Liczy się jednak nie tylko dieta, ale również ćwiczenia fizyczne. To podstawa. Tylko ciężka i regularna praca przyniesie efekty. Cudowne tabletki na odchudzanie mogą wyrządzić jedynie wiele szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *