rożek niemowlęcy

Rożek dla niemowlaka – niezbędny element wyprawki

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka rozpoczyna się jeszcze w ciąży. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież po porodzie wszystko musi być już gotowe. Rodzice nie mają wtedy zresztą czasu, by myśeć o zakupie niezbędnych gadżetów. Na liście produktów, które należy przygotować już do szpitala, bardzo często znajduje się rożek. Do czego służy i czy jest naprawdę konieczny? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

Do czego służy rożek niemowlęcy?

Kiedy jest rozłożony, wygląda zupełnie jak tradycyjna, lekka kołderka. Złożony w „kopertę” opatula niemowlę, dzięki czemu daje ogromne poczucie bezpieczeństwa, ciepło oraz ciasnotę, którą dziecko pamięta jeszcze z brzucha. Nie ma więc wątpliwości, że rożek niemowlęcy jest konieczny, przede wszystkim okresie jego życia. Pozwala na jego lepsze zaadaptowanie w nowym środowisku. Luźna kołderka takiego komfortu nie zapewnia.

Jak wybrać dobry rożek?

Chociaż większość rożków ma uniwersalny rozmiar, to różnią się jakością wykonania, materiałem czy wzorem. Co ważne, sam design nie jest w tym przypadku priorytetem. Liczy się bezpieczeństwo dziecka, dlatego najważniejszą kwestią pozostaje jakość materiału, z jakiego rożek jest wykonany. Specjaliści zalecają, by rożek niemowlęcy wykonany był z organicznej bawełny, która jest delikatna dla wrażliwej skóry malucha. Wypełnienie rożka powinno być zaś antyalergiczne.

Niektóre rożki są zupełnie miękkie, inne posiadają usztywnienie, na przykład z maty kokosowej bądź pianki. W tym temacie znaleźć można różne, skrajne opinie. Jedno zalecają, by rożek był miękki, dzięki czemu dziecko może przebywać w pełni naturalnej pozycji. Inni zwracają natomiast uwagę na zalety usztywnienia – jest pomocne przy przenoszeniu dziecka i jego leżeniu w pozycji prostej.

Alternatywą mogą być rożki, których usztywnienie znajduje się w specjalnej, odpinanej kieszonce. W razie potrzeby można je szybko wyjąć i rożek niemowlęcy staje się wtedy całkowicie miękki.

Warto poruszyć również kwestie zapięcia rożka. Najczęściej składanie w „kopertę” możliwe jest po zapięciu materiału na rzep. Producenci oferują również te na guziki albo wiązane. Mocny rzep jest jednak najwygodniejszą opcją.

Uwagę warto zwrócić też na grubość rożka. Te z ciepłym wkładem przydadzą się na spacer z niemowlęciem – staną się pomocne, kiedy młoda mama chce na przykład nakarmić dziecko. W warunkach domowych zaleca się jednak lekkie rożki z cienką otuliną, która nie będzie doprowadzać do przegrzania malucha.

Gdzie kupimy dobrej jakości rożek niemowlęcy?

Nie zalecamy kupować akcesoriów dla dzieci z niesprawdzonego źródła. Różnego rodzaju bazarki i targowiska nie są najlepszym pomysłem. Znacznie lepiej wybrać się do sklepu z asortymentem dedykowanym najmłodszym. To tak znajdziemy rożek niemowlęcy dobrej jakości, z niezbędnym certyfikatem. Ciekawą ofertę mają również dobre sklepy internetowe. Polecamy postawić na polskie wyroby, bo nasi producenci oferują rożki, dzięki którym sen dziecka i opieka nad nim będzie w pełni komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *