arbonne

Oto przepis na skuteczną ochronę przed słońcem

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że promienie słońca z jednej strony są potrzebne naszej skórze, bo to dzięki nim nasz organizm syntezuje witaminę D, z drugiej jednak mogą działać niekorzystnie na stan naszego ciała. Co istotne, należy mieć świadomość, że promieniowanie UV jest rakotwórcze, a czerniak i rak skóry to najczęściej występujące choroby nowotworowe wywołane właśnie przez ten czynnik.

Kobiety bardzo często zwracają też uwagę nie na aspekt zdrowotny, ale wizualny. Okazuje się, że silne promienie słońca doprowadzają skórę do wiotczenia, przez co szybciej pojawiają się zmarszczki. Na szczęście dzisiaj możemy w pełni cieszyć się blaskiem słońca, bo producenci kosmetyków oferują nam rozwiązania, dzięki którym nasza skóra pod każdym względem jest chroniona. Sprawdź więc, w jakie kosmetyki zaopatrzyć się tuż przed latem, by bez obaw móc korzystać ze słonecznej pogody.

Krem z filtrem dla optymalnej ochrony

Okazuje się, że krem z filtrem należy dobierać odpowiednio do karnacji skóry. Najważniejszy jest faktor SPF – im wyższy, tym bez obaw na słońcu możemy pozostać dłużej, a ochrona skóry jest mocniejsza.

Zaleca się, by delikatna skóra dzieci chroniona była kremem z filtrem SPF 50 lub 30. Dla osób, które opalają się rzadko, a ich karnacja jest jasna, nadaje się krem z filtrem SPF 15-20. Niski stopień ochrony to kremy z filtrem SPF 6-12 – nadają się, kiedy skóra jest już wyraźnie opalona oraz dla osób z ciemną karnacją.

Co ważne, kosmetyki tego rodzaju należy nakładać na skórę ciała minimum 20 minut przed ekspozycją słoneczną. Zabieg ten trzeba powtarzać co kilka godzin oraz po każdej kąpieli wodnej.

Kosmetyki upiększające z filtrem

Producenci oferują nam dzisiaj optymalne rozwiązania, dzięki którym korzystnie możemy wpływać na stan naszej skóry. Ich propozycja to nie tylko standardowe kremy chroniące nas przed niekorzystnym działaniem słońca, ale również kosmetyki o wszechstronnym działaniu. Wybierać możemy kremy regenerujące, które nie tylko zawierają filtr SPF, ale także cały szereg składników o działaniu nawilżającym czy przeciwzmarszczkowym. Wielozadaniowa formuła z jednej strony chroni więc naszą skórę, z drugiej ją pielęgnuje, wspomagając naturalne procesy do odbudowy. Warto wybierać te, które zostały stworzone na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, w tym wyciągu z korzenia kudzu, owoców ogórka, koniczyny łąkowej oraz brunatnic. Będą wtedy dodatkowo wygładzać skórę, ujędrniać ją i optymalnie nawilżać.

Kosmetyki kolorowe z filtrem

Nowością są też kosmetyki kolorowe, które z jednej strony kamuflują niedoskonałości skóry, z drugiej chronią ją przed szkodliwym działaniem słońca. Przykładem może być podkład Arbonne z filtrem SPF 30. To innowacyjna formuła, którą można z powodzeniem stosować jako samodzielny kosmetyk albo bazę w połączeniu z innymi podkładami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *