https://www.optima-plus.eu/

Olejki eteryczne – jak je stosować?

Olejki eteryczne to inaczej ekstrakty, które pozyskać możemy z roślin „olejkodajnych” takich jak Rumianek czy Lubczyk Ogrodowy. Tego typu specyfiki okazują się czasem niezastąpione przy różnego rodzaju dolegliwościach. Wachlarz ich zastosowań jest niezwykle szeroki. Są wykorzystywane m.in. w medycynie i kosmetologii.

Zdrowie

Olejek sosnowy oraz eukaliptusowy pomogą nam w walce z przeziębieniem. Inhalacje z użyciem wyżej wymienionych olejków eterycznych zwalczają dolegliwości takie jak katar, kaszel, a nawet bóle głowy. Innym sposobem na wykorzystanie olejków w celach zdrowotnych są kąpiele z dodatkiem niektórych wyciągów z roślin. Warto zaznaczyć, że skuteczność działania olejków jest większa w połączeniu z ciepłą wodą. Kompres to kolejna metoda na poprawę stanu naszego zdrowia. Stosujemy go na wybrany fragment ciała, przykładając do niego ręcznik. Wyróżnić możemy dwa rodzaje kompresów – ciepłe, które pomagają w problemach ze skórą oraz zimne, kojące bóle głowy i stłuczenia.

Włosy i skóra

Olejki eteryczne wykazują właściwości bakteriobójcze. Masz problem z trądzikiem? Koniecznie zainteresuj się kuracją olejkiem herbacianym. Należy go rozcieńczyć (w proporcjach około 5 kropelek na pół szklanki wody), a następnie przy pomocy okładu (może być wykonany z gazy) zastosować go na dany fragment skóry. Olejki eteryczne częste stosowane są również do poprawy kondycji włosów. W tym przypadku wystarczy około 10 ml produktu nałożyć na skórę głowy na okres 1 do 2 godzin. Sprawi to, że nasze włosy będą odporniejsze i znacznie wolniej będą ulegać rozdwajaniu.

Odprężenie

Masaż to jedna z najprzyjemniejszych i zarazem najskuteczniejszych metod na poprawę samopoczucia i zwalczenie stresu. Jeśli wzbogacimy go o kilka kropelek olejku pomarańczowego lub herbacianego, efekt będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Innym sposobem na walkę ze stresem jest dodanie olejku eterycznego do nawilżacza powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *