operacja kolana warszawa

Na ból kolan cierpią nie tylko sportowcy

Nadwyrężenia kolan, nagłe urazy, złamania, pęknięcia, to rzeczywiście najczęściej wymieniane dolegliwości, z jakimi muszą się zmagać sportowcy rozmaitych dyscyplin. Stawy kolanowe nie są przecież zbyt duże ani zbyt mocne, jeśli pod uwagę weźmiemy całe nasze ciało. Muszą jednak utrzymywać ogromny ciężar i są stale eksploatowane. Nic dziwnego, że choroby zwyrodnieniowe i urazy dotyczą właśnie tej części ludzkiego organizmu.

O ile sportowcy mają problem z kolanami i to jesteśmy w stanie zrozumieć, to trzeba mieć na uwadze, że do ortopedów zgłasza się ogromna liczba pacjentów, którzy uskarżają się na stawy kolanowe, ale wcale nie są oni nadmiernie aktywni fizycznie. Co więcej, również wiele z tych osób czekają operacje kolan. Jeśli wpiszemy hasło typu „operacja kolana warszawa”, zrozumiemy, jak ogromny problem medyczny stanowią schorzenia z tego zakresu. W większości przypadków operacje stawu kolanowego polegają na wszczepieniu protezy, a potem długiej rekonwalescencji.

Wszystko dlatego, że o stawy tak naprawdę nie dbamy. Nie suplementujemy środków, które utrzymywałyby je jak najdłużej w odpowiednim stanie, nie dbamy też zbytnio o wartościową dietę. Co ciekawe, o ile nadwyrężenia stawów sportowców w wyniku nadmiernej aktywności ruchowej nie są niczym dziwnym, to w przypadku przeciętnego „Kowalskiego” można mówić o przewlekłych bólach kolan w wyniku braku takiej aktywności. Najczęściej prowadzimy siedzący tryb życia, nie ćwiczymy, nie chodzimy nawet na spacery. Do tego zauważono ogromny problem z nadwagą i otyłością, a nadmierne kilogramy przecież dodatkowo obciążają stawy.

Ból kolan nigdy nie może być bagatelizowany. Jeśli nawraca, jest coraz mocniejszy i nie pozwala na komfortowe chodzenie, to znak, by jak najszybciej udać się do lekarza. Stawy kolanowe musimy utrzymywać w dobrym stanie, w innym przypadku poruszanie się stanie się zupełnie niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *