bidon z filtrem

Jaka woda jest najlepsza?

Eksperci potwierdzają, że woda, jaka leci z kranu w gospodarstwach domowych na terenie naszego kraju, które są podłączone do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, nadaje się do bezpośredniego spożycia i nie trzeba jej uprzednio gotować. Jakość polskiej kranówki jest dokładnie taka sama, jak w innych krajach Europy, bo standardy jej czystości i przydatności do picia określane zostają przez normy, ograniczenia oraz kontrole i dbałość o stan wody narzucane przez Unię Europejską.

Czy wiesz, że nawet 60% Polaków boi się pić wodę prosto z kranu? Okazuje się, że ta nie każdemu smakuje, niektórzy narzekają na jej smak, innym przeszkadza zapach. Warto wiedzieć, że to nie wina samej jakości wody, bo z sieci wodociągowej jest ona wypuszczana w nieskazitelnej formie. Wpływ na jej późniejszy stan mają raczej rury, przez jakie jest przepuszczana, zanim trafi do kranu. W starych rurach znajdują się bowiem liczne zanieczyszczenia, rdza, a nawet bakterie i grzyby.

Jak więc gasić pragnienie? Czy można ufać zapewnieniom, że kranówka jest rzeczywiście zdrowa? A może lepiej wybrać wodę butelkowaną? Pić tylko zdrowe soki owocowe lub warzywne albo zawsze nosić przy sobie tak ostatnio modną butelkę z filtrem?

Woda butelkowana

Tak naprawdę wcale nie jest tania. Jeśli pod uwagę weźmiemy, że każdego dnia mamy wypijać minimum 2 litry płynów, w ciągu miesiąca każdy z nas wyda na takową nawet kilkaset złotych. Coraz częściej pojawiają się też negatywne zdania na temat jej jakości. Producenci oczywiście zapewniają nas o nieskazitelnej, niczym źródlanej wodzie z mnóstwem wartościowych minerałów, prawda okazuje się nierzadko zupełnie inna. Podczas realizacji badań wyszło na jaw, że niejedna woda w butelce jest gorszej jakości aniżeli kranówka.

Pod uwagę warto wziąć również ochronę środowiska – butelka do wody od producenta jest przeważnie plastikowa, co nie służy ekologii.

Woda jonizowana, woda filtrowana

Coraz większą popularnością cieszą się butelki ze specjalnym filtrem, jonizatory wody do użytku domowego czy bidon z filtrem i to nie tylko wśród osób, które prowadzą aktywny tryb życia czy dbają o własne zdrowie. Te pojawiają się coraz częściej w domach, w których mieszkają seniorzy czy małe dzieci.

Co dają takie rozwiązania? Przede wszystkim doskonałą jakość wody. Czystą, bez bakterii i innych nieczystości, bez przykrego zapachu, bez chloru, o idealnej kwasowości. Co więcej, filtrowanie wody jest też korzystne finansowo, bo przecież nalewamy wodę z kranu i oczyszczamy w naturalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *