sok pomarańczowy

3 nawyki zdrowego odżywiania

Dzisiejsza wiedza na temat dietetyki pozwala nam odpowiednio dobrać zasady i wytyczne powiązane z naszym, naturalnym rytmem organizmu. Czy to jednak wystarczy, że będziemy dbać o regularność posiłków, wybierać odpowiednie produkty i wprowadzimy do naszej codziennej diety warzywa i owoce?

Zdrowe odżywianie

W zależności od naszych indywidualnych preferencji i zapotrzebowania. Najnowsza wiedza naukowa z tego zakresu zaleca wykluczenie węglowodanów, który były traktowane jako podstawowy składnik zbilansowanej diety. Węglowodany należy zastąpić warzywami. Dlatego zdrowe odżywianie powinno przybrać formę indywidualną i być dostosowane do naturalnych preferencji każdego z nas, gdyż innej diety potrzebuje osoba z insulinoodpornością, a innej osoba, która zmaga się z chorobami układu krążenia.

3 zasady zdrowego odżywiania

  1. Pamiętaj o regularnym spożywaniu posiłków

Gdy przyjmujemy posiłki regularnie, nasz organizm prawidłowo dozuje ilość energii w ciągu dnia, co wpływa pozytywnie na koncentrację, nasze samopoczucie i odpowiednią masę ciała. Dlatego optymalnie należy jeść między 3 a 5 posiłków w ciągu dnia. W zależności od obfitości posiłków wystarczy śniadanie, obiad i kolacja oraz jedna lub dwie przekąski w ciągu dnia.

  1. Wyeliminuj z diety produkty przetworzone

Należy pamiętać, że im wyższy stopień przetworzenia jedzenia, tym jest on gorszy dla naszego zdrowia. Jedzenie instant, fast foody, dania gotowe, czy produkty z długą listą składów powinny zostać wyeliminowane ze zdrowej diety. Możemy zastąpić je zdrowymi sokami takimi jak sok pomarańczowy, jabłkowy czy mieszanką warzyw i owoców.

  1. Jedz owoce w dwóch porcjach dziennie

Należy pamiętać, że owoce są źródłem prostych cukrów. Mimo wysokiej zawartości błonnika i witamin, ich duża ilość może spowodować wahania poziomu cukru we krwi. Dlatego sok pomarańczowy czy sałatka owocowa w ciągu dnia, powinny wystarczyć i dostarczyć naszemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *