drony

Drony po co w ogóle istnieją?

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się nowinki ze świata rozrywki. Lecz od zawsze dużą sympatią cieszyły się zdalnie sterowane modele pojazdów.

Jeszcze w latach 90-tych kupno dziecku zdalnie sterowanego samolotu gwarantowało niepowtarzalną frajdę podczas świąt. Zmieniający się rynek technologiczny uległ znacznej zmianie, którą możemy dostrzec poprzez ewolucję telefonów komórkowych. Podobnie jak z zabawkami telefony zyskały nowe funkcjonalności stając się coraz bardziej profesjonalnym rozwiązaniem komunikacyjnym. Nikt nie wyobrażał sobie jeszcze 15 lat temu słuchania muzyki z telefonu przez internet ani tym bardziej drony sterowane telefonem.

Czym są drony?

Najprościej mówiąc drony są latającymi urządzeniami przypominającymi samoloty zabawki. Lecz w przeciwieństwie do nich drony są znacznie wytrzymalsze bardziej zwrotne i posiadają wiele dodatkowych funkcji. Najczęściej wyposażone są kamerę, która pozwala nagrywać film z poziomu lecącego drona. Takie rozwiązanie jest nie lada frajdą szczególnie gdy chcemy filmować miejsca trudno dostępne albo znajdujące się na dużej wysokości. Ze względu na swoją konstrukcję i duży zasięg znajdują zastosowanie w wojsku do m.in. patrolowania terenu.

Wiele z dostępnych na rynku modeli dronów pozwala na robienie akrobacji w powietrzu co wygląda bardzo atrakcyjnie. Wyposażone w 4 śmigła mają zapewnioną stabilność podczas lotu poprawiając w ten sposób komfort podczas sterowania na małej przestrzeni. Unikają przy tym niechcianych zderzeń z przeszkodami znajdującymi się w pobliżu.

Ile kosztują drony dobrej jakości?

Tutaj niestety zaczynają się schody i sprawdza się stare stwierdzenie że towar droższy jest lepszy. Aktualnie już za 100 zł możemy kupić sobie drona, który nie zbyt dorównuje droższym produktom. Jednak jako urządzenie pozwala nauczyć się obsługi tego typu maszyn co może się przydać gdy z czasem nabędziemy model wart nawet kilka tysięcy złotych. Już od kilkuset złotych możemy wyposażyć się w drony posiadające kamerę. Jednak ich wytrzymałość i czas lotu będą zostawiały dużo życzenia ponieważ 10 minut lotu to dla przeciętnego użytkownika to za mało żeby się zupełnie zadowolić lotem. Spowodowane to jest pojemnością baterii, która w zależności od modelu i ceny jest bardziej pojemna. Podobnie jest ze sposobem sterowania ponieważ drony tańsze posiadają dołączony przez producenta pilot do sterowania co jest nie komfortowe bo trzeba mieć zawsze pilota przy sobie. Droższe drony nie wymagają kiczowatego pilota, który możemy zastąpić naszym telefonem komórkowym. Po instalacji odpowiedniej aplikacji na telefonie i złożeniu drona przychodzi czas zasłużonej rozrywki.

2 Replies to “Drony po co w ogóle istnieją?”

  1. Widziałem ostatnio w mojej okolicy takiego drona i nie wiedziałem za bardzo co to jest. Myślałem że to jakiś dzieciak szpanuje nową urodzinową zabawką. Jakbym wiedział że on może nagrywać to bym zasłonił okna.

  2. trochę drogie takie zabawki a poza tym myślę że szkoda teraz kasy bo technologia nie jest jeszcze aż tak zaawansowana bo co to jest 10 minut lotu?:P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *