elegant

Podstawy Elegancji

elegant

Każdy chce cieszyć uznaniem w swoim otoczeniu bez względu na status społeczny czy zarobki.

Na odpowiedź kompletnie wyjaśniającą wybór dobrego rozwiązania składa się kilka czynników. Jednak podstawowym sposobem na zapoznanie z podstawami elegancji jest przejrzenie artykułów a czasopismach o modzie męskiej. Również przydatne jest obserwowanie osób z pracy czy też na ulicy pozwala to zrozumieć trendy jakie aktualnie obowiązują redukując przy tym czas jaki byśmy stracili na dobieranie garderoby na siłę.

Co zrobić w sytuacji gdy nie mamy czasu?

Wtedy pozostaje nam posłuchanie rad, które mogą się znacznie przyczynić do pozytywnego spojrzenia na naszą osobę w miejscach wymagających od nas elegancji.

Podstawowymi wskazówkami, którymi należy się kierować podczas doboru garderoby:

  • Budżet jakim dysponujemy
  • Zastosowanie konkretnego stroju, inny będzie do restauracji niż do biura
  • Zorientowanie się w jakim kierunku chcemy iść i czy jesteśmy tradycjonalistami
  • Dobranie odpowiednich rozmiarów żeby ubranie było odpowiednio dobrane do naszej postury
  • Ustalenie jakie dodatki chcemy np. zegar, smartwatch

 

Czym kierować się podczas doboru dodatków?

Na to pytanie potrafi prawidłowo odpowiedzieć każda kobieta jest w przypadku męskiego punktu widzenia jest zadanie zdecydowanie trudne. Dlatego ponieważ wszystko zależy od części bazowej jaką jest ubranie oraz związane z tym wzory i barwy. W sytuacji gdy posiadamy garnitur o nowoczesnym kroju, który cechuje zwężającymi się nogawkami w spodniach warto dobrać elementy kontrastujące z jego kolorem. Dobrze dobranym dodatkiem są np. buty z czerwonymi sznurówkami oraz lamówką przy podeszwie tego koloru ponieważ pozwalają przełamać jednobarwny wygląd a czerwony przyciąga uwagę pozwalając przy tym odpowiednio zrównoważyć dobór pozostałych dodatków. Równie ogromne znaczenie ma wzór jaki jest przedstawiany na materiale czy to jest kratka czy jej brak pozwalają dobrać dobrać odpowiednią koszulę oraz krawat, który może być swobodnie dobrany do koloru sznurówek.

One Reply to “Podstawy Elegancji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *