obserwowanie

Jak chronić swoją prywatność w internecie ?

jak chronić swoją prywatność w internecieCzęsto spotykaną informacją w mediach jest gromadzenie naszych danych w internecie.

Dzieję się tak gdy korzystamy z naszej ulubionej wyszukiwarki pozwalającej skutecznie trafić do celu. Prywatność jest rzeczą, której powinniśmy strzec przed obcymi. Niestety serfując w internecie zapominamy o prostej zasadzie że „internet wszystko pamięta”. Warto zadać sobie czasem pytanie jak chronić swoją prywatność w internecie ?

Jak chronić swoją prywatność?

Pierwszym krokiem jaki trzeba podjąć żeby chronić swoją prywatność w sieci jest dostęp do kont pocztowych. Właśnie tam znajdują się najcenniejsze dla Nas informacje jak wiadomości od pracodawcy czy dane rejestracyjne do sklepów internetowych. Bezpieczeństwo skrzynki pocztowej uzależnione jest od długości i mocy ustalanego hasła. Dlatego powinno być jak najdłuższe zawierające znaki specjalnie.

Oprócz kont mailowych ważne są portale społecznościowe z których korzystamy. Zamieszczane tam informacje są gromadzone na serwerach portalu społecznościowego. Mogą być udostępniane jeśli przy rejestracji wyraziliśmy na to zgodę. Jednak trzeba też mieć na uwadze jakie informacje umieszczamy w sieci ponieważ wrzucając zdjęcia z mocno zakrapianych imprez na których byliśmy możemy skompromitować się w oczach pracodawcy, który odwiedzi nasz profil i zobaczy szpetne zdjęcie.

To jak chroniona jest Nasza prywatność zależy wyłącznie od tego w jaki sposób zależy nam na jej ochronie. Warto zastanowić się zanim umieścimy jakikolwiek wpis lub informację ponieważ straty mogą być nie odwracalne dla Naszej reputacji.

One Reply to “Jak chronić swoją prywatność w internecie ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *