pokój dla studenta Warszawa

Program Erasmus – szansa dla studentów

Uczestnictwo w programie Erasmus to ogromna szansa dla studentów. Z czym właściwie się wiąże? Kto może go realizować? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego unijnego programu o zasięgu międzynarodowym.

Istotą Erasmusa są wymiany studenckie na terenie całej Unii Europejskiej. Całkowite koszty takich procesów finansowane są ze środków unijnych. Warto zaznaczyć, że Polska jest jednym z krajów, które korzystają z tego rodzaju programu społecznego dla studentów.

Jak praktycznie wygląda wymiana studencka? Student z Polski wyjeżdża na ustalony czas do innego kraju i tam okresowo pobiera naukę. W zamian do naszego kraju przyjeżdża student cudzoziemiec, dla którego przygotowany jest już pokój dla Erasmusa. Warszawa jest jednym z miast, w których taki program jest cyklicznie wdrażany.

Co daje Erasmus? Po co realizować wymiany studenckie? Eksperci potwierdzają, że możliwość czasowego studiowania w innym kraju, w znacznym stopniu wpływa na rozwój studenta. Ten może porównać warunki kształcenia, poziom edukacji, zawiera nowe znajomości, poszerza horyzonty, poznaje nowe warunki życia, bo przecież nie musi korzystać jedynie z lokum, jakim jest pokój dla Erasmusa. Gdańsk, ale i inne miasta w naszym kraju oraz metropolie zagraniczne mają ogrom walorów turystycznych, z których korzystać mogą studenci.

Ciekawostką jest to, że ogrom studentów z wymian międzynarodowych, decyduje się na stały pobyt w nowym miejscu. Tym samym, do naszego kraju trafiają obcokrajowcy, dla których Polska staje się drugim domem.

Erasmus według specjalistów

Z programu wymiany międzynarodowej korzysta już ponad 4 miliony studentów. Większość z nich potwierdza, że taki zabieg jest dla nich korzystny, przede wszystkim pod względem edukacyjnym. Możliwość pobierania nauki w innych warunkach, udział w szkoleniach, rozmaitych kursach czy konferencjach oraz poznawanie innych krajów, to dla młodego człowieka, który jest na początku zawodowej ścieżki ogromny atut.

Aby wziąć udział w programie wymiany studenckiej, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Organizator kwalifikuje uczestników wymiany oraz organizuje wszelkie kwestie formalne, załatwia nawet pokoje studenckie. Gdańsk, Kraków czy Warszawa mogą okazać się dla cudzoziemców atrakcyjne, tak samo, jak dla Polaków możliwość studiowania w Mediolanie bądź Paryżu. Z całą pewnością warto z takiej możliwości skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *