magiczny dywan

Nowinki technologiczne w świecie zabawek

Czasy, w których szmaciana lalka, konik na biegunach i drewniana kolejka cieszyły dzieci najbardziej, już dawno minęły. Producenci gadżetów dla najmłodszych oferują teraz taki ogrom produktów, że tak naprawdę ciężko zdecydować, co dla naszej pociechy jest najbardziej atrakcyjne.

Zdalnie sterowane samochody, drony, zabawki interaktywne różnego rodzaju, które mają spełniać funkcję rozrywkowo-edukacyjną czy zabawki multimedialne to tylko niektóre z propozycji. Okazuje się, że przeciętne dziecko uczęszczające do jednej z klas wczesnoszkolnych, doskonale radzi sobie z obsługą telefonu, tabletu czy komputera. Zresztą, gry na tych urządzeniach i przeróżne aplikacje stanowią nierzadko najlepszą rozrywkę.

Trochę martwi fakt, że świat elektroniki wkroczył z takim impetem w codzienność naszych dzieci. Z drugiej jednak strony nowoczesne innowacje są już dzisiaj standardem, więc nie bardzo możemy ograniczać maluchom do nich dostęp. Są również i takie rozwiązania, dzięki którym dzieci mogą się jednocześnie bawić, edukować, wychowywać, a nawet rozwijać fizycznie. Sprawdź je na https://raczkujemy.pl/placowki-oswiatowe-i-terapeutyczne/.

Zabawki terapeutyczne

Przykładem mogą być przeróżne aplikacje, których użytkowanie wymusza na dzieci sporej dawki koncentracji uwagi, zdobywania nowej wiedzy czy utrwalania umiejętności, które zdołały już zdobyć. Ciekawostką na rynku dziecięcych gadżetów jest też mata interaktywna. Początkowo wykorzystywana przede wszystkim na salach zabaw i w centrach rozrywek dla najmłodszych. Dzisiaj z licznych gier i zajęć rozwojowych, które mogą być prowadzone za pośrednictwem Magicznego Dywanu, korzysta też coraz więcej szkół, placówek wychowawczych i świetlic. Co więcej, pakiet niektórych gier i zabaw przewiduje nawet rehabilitację motoryki ruchowej, więc coraz częściej korzystają z tej opcji szpitale, gabinety fizjoterapeutyczne i ośrodki rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Urządzenie może być jednak traktowane jako wspaniała zabawka, która zawsze pobudza dziecko do jakiejś korzystnej dla jego rozwoju aktywności. Weźmy na przykład grę, która symuluje ruch wody. Kiedy dziecko stanie na macie, poczuje się, jakby stało po kostki w wodzie. Do tego gadżet wymaga od malucha wykonania określonych zadań fizycznych, dzięki czemu mali uczestnicy gry mobilizują się do ćwiczeń, które na co dzień wcale niekoniecznie są przez nich lubiane.

Inną grą są Cyferki. Na macie ukazuje się polana usłana różnorodnymi kwiatami. Zadaniem dziecka jest znaleźć kwiaty z odpowiednimi cyferkami. Maluch musi po prostu skończyć na każdy kwiat, ale może też machać ręką albo kiwać głową.

Zabawki sensoryczne dla 3 latka

Zadania na Magicznym Dywanie są przeróżne. Można szukać prezentów schowanych w leśnych zakamarkach, można odkopywać dinozaura z piasku albo zbierać spadające jajka, zanim jeszcze rozbiją się o ziemię. Każda z gier zachęca do innej aktywności.

Jeśli pod uwagę weźmiemy takie nowoczesne gadżety, to z całą pewnością możemy uznać, że są one przydatne i wpływają korzystnie na rozwój naszych pociech. Oczywiście przed zakupem elektronicznej zabawki, sprawdźmy ją dokładnie. Czytajmy opinie, zweryfikujmy producenta, poznajmy instrukcję obsługi, warunki gwarancji i serwisowania. Zabawki zawsze dobierajmy pod względem wieku i zainteresowań naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *