projektor interaktywny

Czy nauka poprzez zabawę jest skuteczna?

Zabawa jest podstawowym elementem w świecie dzieci. To dzięki niej maluchy poznają i rozwijają się poprzez różne zabawki. Jednak zabawa lalkami lub samochodami zastępowana jest poprzez zabawę z wykorzystaniem specjalnych zabawek dostosowanych do potrzeb najmłodszych.

Poprzez zabawę dziecko rozwija swoje umiejętności. Mając do czynienia z różnymi kształtami i kolorami poznaje nowe bodźce, które zapamiętuje. Wtedy działa również wyobraźnia malucha, która wpływa na przebieg zabawy. Jednak dzisiaj to za mało i coraz ważniejszą rolę odgrywają właściwości edukacyjne zabawek. To dzięki nim dziecko uczy się, analizuje dane zjawiska i znacznie bardziej ma możliwość zrozumienia swojego otoczenia. Z tą myślą powstają zabawki interaktywne, których rola na rynku zabawek znacząco wzrasta z roku na rok.

Dzisiejsze technologie pozwalają tworzyć znacznie bardziej zaawansowane zabawki niż kilkanaście lat temu. Znane dotychczas rozwiązania odchodzą zastępowane poprzez kolorowe urządzenia migające kolorowymi światełkami i wydające różne dźwięki w reakcji na daną czynność. Należy pamiętać, że zabawki to znacznie więcej niż tylko sama elektronika, która ma na celu emitować różne bodźce. To nauka poprzez zabawę, podczas której dziecko poznaje liczby, słowa, zachowania.

Zaawansowanym urządzeniem stworzonym w celu nauki poprzez zabawę jest podłoga interaktywna. Jest to projektor interaktywny, który wyświetla na podłodze planszę z grami. Dzięki wykrywaniu ruchu dzieci mogą grać w gry, które służą do nauki liczenia, języków lub programowania. Urządzenie bawi i uczy w szkołach, świetlicach i salach zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *