nauka języka norweskiego

Co zwiedzić w Norwegii

Fiordy, lodowiec Buer, kamień Kjerag czy Stavanger to tylko niektóre z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć wybierając się do Norwegii. Ten skandynawski kraj jest pełen niecodziennych okazów przyrody, a te bez wątpienia zachwycają.

Oczywiście Norwegia to nie tylko przyroda. Warto poznać też tutejsze życie miejskie. Turyści najczęściej wybierają się rzecz jasna do Oslo. I nie ma co się dziwić, bo to tutaj można poznać codzienne życie Norwegów.

Co ważne, chcąc podróżować po Norwegii warto poznać ojczysty język mieszkańców tego kraju. Nauka języka norweskiego powinna odbyć się co najmniej 6 miesięcy przed wyjazdem. Sam język nie jest trudny, ale niezbyt popularny. Właśnie dlatego dla wielu jest kompletną nowością.

Ale po co właściwie uczyć się norweskiego, skoro mieszkańcy tego kraju doskonale władają na przykład językiem angielskim? Tak to prawda, ale znacznie chętniej komunikują się w swoim ojczystym języku. Umiejętność porozumiewania się po norwesku jest dla nich wielkich atutem. Turyści, którzy rozmawiają po norwesku są tam znacznie lepiej przyjmowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *