aranżacja pokoju dziennego

Jak stworzyć uniwersalny salon?

Dynamiczny styl życia wymaga od nas wielofunkcyjnych rozwiązań tak w codziennym życiu, jak i w aranżacji przestrzeni domowej. Sercem naszego domu jest salon, który najczęściej przybiera formę otwartej przestrzeni połączonej z pomieszczeniem o innych funkcjach np. z jadalnią, kuchnią, holem a niekiedy przybiera formę pokoju gościnnego czy domowego biura.

Na co należy zwrócić uwagę, projektując salon?

Aranżacja pokoju dziennego może stanowić poważne wyzwanie. W zależności od posiadanego metrażu należy pamiętać, iż salon powinien być przestronny, estetyczny a co najważniejsze funkcjonalny. To właśnie salon, jako centralne miejsce domu jest pomieszczeniem, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. To właśnie on, najczęściej jest wyznacznikiem naszego stylu. Pokój dzienny jest miejscem, w którym odpoczywamy, korzystamy z rozrywki czy przyjmujemy gości.

Jeżeli myślisz o zmianie salonu w pokój gościnny, musisz o tym pamiętać, wybierając wielofunkcyjne meble. Większość dostępnych mebli o charakterze funkcjonalnym jest stylowa i prosta, gdyż zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby zajmować jak najmniej przestrzeni. Naturalnym wyborem będzie przestronna, rozkłada sofa, dostępna w wielu wzorach i kolorach, co zdecydowanie ułatwia wybór. Przydatnym rozwiązaniem będzie przesuwna ława, którą będziesz mógł czasowo przesunąć. Wielofunkcyjne meble stworzą unikalny styl twojego mieszkania, tworząc je przytulnym i ciepłym.

Tworząc salon, nie zapominaj o przestrzeni

W zależności od wielkości salonu może on stwarzać możliwości do realizacji przestrzeni o kilku funkcjach jednocześnie. Duży i przestronny salon można dodatkowo wykorzystać jako jadalnie. Można także skorzystać z funkcji rekreacyjnej salonu i wykorzystać go jako miejsce spotkań i przyjmowania gości. Jednak bardzo ważne jest, aby pamiętać o zachowaniu przestrzeni, pod kątem stylistycznym, jak i pod kątem przestrzennym tak, aby zapewnić wygodę użytkowania.

Aby zaplanować właściwie przestrzeń, projekt salonu musi być stworzony tak, aby zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę w kontekście zagwarantowania przestrzeni wolnej, która umożliwia swobodne poruszanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *