wylewki żywiczne

Podłoga z żywicy – podstawowe właściwości

Okazuje się, że wylewki żywiczne cieszą się coraz większą popularnością. Tego rodzaju podłoże stosuje się już nie tylko w garażach czy warsztatach samochodowych, ale także coraz częściej w prywatnych przestrzeniach mieszkalnych. Podłogę z żywicy zauważyć można w kuchniach, łazienkach bądź salonach. Sprawdź, dlaczego rezygnuje się już z paneli czy płytek ceramicznych właśnie na rzecz żywicy.

Co ciekawe, wylewki żywiczne to dzisiaj jedne z najlepszych podłoży, patrząc na parametry funkcjonalne. Przede wszystkim są w pełni odporne na ciężar, ścieranie, rysowanie, pękanie, blaknięcie. Do tego niestraszne im wysokie temperatury, mróz ani woda. Wylewki żywiczne łatwo utrzymać w czystości, nie wchłaniają tłuszczu ani innych zabrudzeń. Są gładkie, a więc łatwe w myciu, do tego antypoślizgowe.

Warto również podkreślić, że wylewki żywiczne stanowią dzisiaj świetny element dekoracyjny. Sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych i tych glamour. Można je barwić na dowolny kolor, a nawet dodawać drobinki kwarcu, które przepięknie mienią się niczym brokat.

Kolejną zaletą, o której należy wspomnieć, opisując cechy charakterystyczne podłóg z żywicy jest ta, która wiąże się z ceną takiego podłoża. Okazuje się, że inwestycja tego rodzaju nie jest większa, aniżeli zdecydowalibyśmy się na podłogę z płytek ceramicznych czy dobrej jakości paneli. Co więcej, podłogę z żywicy udaje się sprawnie położyć samodzielnie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na montaż.

Jeśli stoisz przed wyborem podłogi we własnym mieszkaniu, weź pod uwagę wylewkę żywiczną. Prognozy wskazują na to, że już niedługo właśnie taka będzie cieszyć się największym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *