posadzki wewnętrzne

Nowoczesna podłoga dla najbardziej wymagających inwestorów

Nie ma wątpliwości, że to właśnie styl nowoczesny króluje w największej ilości nieruchomości. Wszystko dlatego, że jest nie tylko zgodny z najnowszymi trendami, jakie wyznaczają światowi projektanci. Nowocześnie urządzone mieszkanie jest optymalnie funkcjonalne, praktyczne, minimalistyczne. Stawia się za to na doskonałą jakość poszczególnych elementów wykończenia oraz wyposażenia, dzięki czemu inwestycja w nieruchomość realizowana jest raz na wiele lat. Dzisiaj przedstawiamy charakterystykę podłogi, która wpisuje się w ten nurt, jest przy tym najbardziej trwała i spełnia wszelkie wymagania domowników. Pamiętajmy, że zły dobór podłogi może skutkować koniecznością realizacji generalnego remontu nieruchomości. Warto więc podjąć racjonalną decyzję w tym zakresie.

Posadzki z żywic, bo o nich mowa, stają się dzisiaj coraz bardziej popularne, jeśli pod uwagę weźmiemy inwestycje prywatne. Co ciekawe, taka podłoga do tej pory wykorzystywana była najczęściej w halach produkcyjnych, fabrykach, magazynach, sklepach o dużej powierzchni, garażach, warsztatach i innych miejscach użyteczności publicznej o intensywnej eksploatacji. Dopiero od niedawno żywica stosowana jest również do użytku domowego, a posadzki wewnętrzne tego rodzaju cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo przecież taka posadzka wykazuje ogrom pozytywnych właściwości.

 

Zalety posadzki z żywic

Przede wszystkim taką podłogę można stosować wszędzie. W łazience będzie odporna nie tylko na ciężar, ale również duży ciężar, wysokie temperatury, a przede wszystkim wilgoć oraz wodę. W kuchni sprawdzi się podczas wysokich temperatur, jest też łatwa w utrzymaniu czystości. Nie pęka, nie rysuje się. W salonie sprawdzi się zaś jako podłoga antypoślizgowa. Co ważne, żywicę można też stosować na zewnątrz, na przykład jako podkład tarasowy – taka podłoga przetrwa srogą zimę i upalne lato, jest też odporna na deszcz, śnieg i wszelkie zabrudzenia.

Styl nowoczesny pokochał ją przede wszystkim za idealnie gładką, jednolitą powierzchnię. Taką podłogę można jednak dekorować, na przykład barwić albo dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu będzie pięknie się mienić.

Warto jeszcze wspomnieć, jaki jest koszt posadzki. Okazuje się, że taka podłoga to inwestycja porównywalna z innymi, gresem, panelami czy płytkami ceramicznymi.

Jeśli jesteś fanem stylu nowoczesnego i właśnie urządzasz swoje pierwsze „M”, postaw na podłogę nowej generacji, która jest teraz nie tylko modna, ale przede wszystkim doskonale trwała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *