problem z ptakami

Czy gołębie w miastach są problemem?

Rynki dużych miast są miejscem, w którym licznie występują gołębie. Zazwyczaj stanowią one ciekawą atrakcję dla turystów. Jednak obecność tych ptaków w ogromnej ilości może stanowić problem dla mieszkańców.

Każdy chociaż raz widział gołębie przechadzające się swobodnie w różnych miejscach. Parki, blokowiska, dworce to miejsca, w których te ptaki żyją na co dzień. Nie bez przyczyny są najczęściej wybieranym miejscem do życia, ponieważ dzięki temu mają łatwy dostęp do pożywienia. Osoby dokarmiające gołębie zawsze kierują się ich dobrem i litością wobec tych zwierząt. Niestety takie działanie sprawia, że ilość tych ptaków z roku na rok znacząco wzrasta.

Problem z ptakami w mieście może dotyczyć każdego z nas. Zabrudzone przez ptaki dworce, przystanki i ławki w parkach ograniczają korzystanie z tych powierzchni. Dochodzi do tego również nieprzyjemny zapach, który działa odpychająco. Lecz najbardziej odczuwalne jest to dla zwykłych mieszkańców, którzy borykają się z obecnością gołębi każdego dnia.

Ptaki zazwyczaj mieszkają w szczelinach budynków i gzymsach, co przekłada się na ich niszczenie. Można to zauważyć szczególnie w przypadku balkonów, które są jednym z ulubionych miejsc do przesiadywania przez te ptaki. Ponadto gołębie odchody negatywnie wpływają na elementy balkonów oraz ich wyposażenie, przez co niezbędne jest częste podejmowanie prac remontowych. Stanowią również zagrożenie dla zdrowia ze względu na występujące w nich bakterie i wirusy. W wielu przypadkach mieszkańcy decydują się na wykorzystanie odstraszaczy i innych środków zabezpieczających powierzchnię przed ptakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *