adwokat olsztyn

Jakie zawody będą atrakcyjne za kilka lat?

Przewidywania dotyczące rynku pracy mogą niektórych zaskoczyć – szacuje się, że aż 60% dzieci, które urodzą się w najbliższych latach, będą pracować na stanowiskach, które aktualnie jeszcze nie istnieją. Powodem takiego zjawiska jest z pewnością bardzo dynamiczny rozwój technologii. Nie odbiegając jednak aż tak daleko, warto dowiedzieć się, jakie zawody będą atrakcyjne w najbliższym czasie i kto będzie potrzebny na rynku najbardziej.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że niezwykle atrakcyjna finansowo dalej będzie praca programistów. Żyjemy w czasach, gdy coraz więcej rzeczy jest zautomatyzowanych, a największe marki na świecie nie oszczędzają na zatrudnianiu utalentowanych programistów. Przewiduje się także, że największy popyt będzie dotyczyć programistów blockchain, czyli takich, których zakres umiejętności wykracza poza znajomość podstawowych języków programowania takich ja Java i C++.

Na brak pracy i zarobki nie będą mogli również narzekać absolwenci medycyny. Chociaż studia te trwają bardzo długo i wymagają ogromnego poświęcenia, po zakończeniu edukacji nikt już narzekać nie będzie. Społeczeństwo się starzeje, zwiększa się także świadomość pacjentów, dlatego zapotrzebowanie na lekarzy rośnie. Z wyżej wymienionych powodów nastąpił też duży popyt na osoby, które profesjonalnie opiekują się osobami starszymi, a także fizjoterapeutów.

Dużym szacunkiem i poważaniem dalej cieszą się prawnicy. To kolejny zawód, który poprzedzony jest wymagającymi studiami, ale perspektywy zawodowe są co najmniej zadowalające. Jest to branża, w której to technologia nie jest jeszcze w stanie zastąpić człowieka, dlatego adwokaci nie powinni narzekać na brak klientów. Wystarczy sprawdzić ilość nowo otwieranych kancelarii, wpisując w wyszukiwarkę frazę typu „adwokat Olsztyn”.

Przyszłościowym zawodem wydaje się być także wideobloger. Już dziś najbardziej popularni vlogerzy w Polsce zarabiają miesięcznie pięciocyfrowe sumy, a ten rynek ciągle się rozwija i jego popularność rośnie głównie za sprawą najmłodszych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *