księgowość warszawa ochota

Jakie kompetencje powinien posiadać księgowy?

Praca księgowego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To przecież prowadzenie finansów firmy, dzięki czemu może ona nie tylko w ogóle funkcjonować, ale również przeżywać swój rozwój. Księgowy zanalizuje sytuację przedsiębiorstwa pod tym kątem, oceni płynność finansową, zadba o comiesięczne rozliczenia z fiskusem i ZUS. Co więcej, będzie trzymać pieczę nad sprawami związanymi z wynagrodzeniem pracowników czy rozliczaniem faktur z kontrahentami.

Pracownik obsadzony na tym stanowisku ma naprawdę wiele obowiązków i właśnie dlatego musi cechować się szeregiem ważnym kompetencji. Nie chodzi tylko o wiedzę teoretyczną, która trzeba zresztą na bieżąco aktualizować. Chodzi tu o doświadczenie i smykałkę do matematycznych wyliczeń pozwalających prowadzić księgowość. Warszawa ochota jest przykładem dzielnicy, w której działają biura księgowe dysponujące profesjonalnymi księgowymi.

Księgowy musi być nie tylko odpowiedzialny, ale również umieć pracować pod presją czasu. Nierzadko ma do wykonania wiele działań jednocześnie więc musi umieć pracować wielotorowo. Ponieważ ma kontakt z klientem bądź partnerami biznesowymi, wymaga się od niego pełnej komunikatywności. Do tego ma być precyzyjny w swoim działaniu, terminowy i charakteryzować się doskonałą organizacją pracy.

Co ważne, każdy księgowy musi posiadać umiejętność szybkiego, logicznego myślenia, musi być również lojalny. Pamiętajmy, że jest w posiadaniu wszystkich informacji na temat kondycji finansowej firmy, również tych poufnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *