posadzki wykonawca

Nowoczesne posadzki do łazienek

Jeśli myślisz, że w Twojej nowej łazience na podłodze może pojawić się jedynie gres albo płytki ceramiczne, to jesteś w dużym błędzie. Okazuje się, że dla tej wymagającej przestrzeni producenci materiałów wykończeniowych przewidują o wiele możliwości.

Wybierając podłoże, które będzie funkcjonować w łazience, warto wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Priorytetem będzie materiał odporny na wilgoć oraz działanie wody, antypoślizgowy, łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na duże ciężary, pękanie oraz ścieranie. Przecież inwestycja w aranżację łazienki nie jest mała i najczęściej jest jedną z największych, kiedy pod uwagę weźmiemy koszty urządzania całego mieszkania.

Uwagę warto skupić na nowoczesnych materiałach, takich jak posadzki z żywic. Jeszcze do niedawna stosowano je przede wszystkim w przestrzeniach o intensywnej eksploatacji, takich jak magazyny, hale produkcyjne, fabryki bądź warsztaty samochodowe. Dzisiaj coraz częściej docenia się takie podłoże również jako posadzki wewnętrzne w nieruchomościach prywatnych. Czy wiesz, że podłoga z żywicy stosowana jest nie tylko w łazienkach, ale też kuchniach, przedpokojach oraz salonach? Wszystko dlatego, że jej koszt nie jest duży, za to wykazuje ogrom zalet. Do tego może pełnić funkcję dekoracyjną – takie podłoże może być barwione na dowolny kolor, do surowca dodawane mogą być drobinki kwarcu, które będą się przepięknie mienić.

Co ważne, nie ma też problemu z samodzielnym ułożeniem takiej posadzki. Wykonawca tego rodzaju zadań potwierdza, że dwie osoby, które mają chociaż podstawowe pojęcie w dziedzinie realizacji prac remontowych, poradzą sobie z tym zadaniem doskonale. Oczywiście, jeśli ktoś chce mieć pewność perfekcyjnie wykonanej pracy, powinien rozpocząć współpracę z profesjonalną ekipą. Podłoga w łazience z żywicy powstanie w maksymalnie kilka dni, a potem będzie cieszyć swoją funkcjonalnością przez wiele lat.

Możesz też stawiać na klasyczny gres, płytki ceramiczne albo naturalne drewno, które przy odpowiedniej impregnacji nadaje się do stosowania w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. To jednak standardowe rozwiązania, które nie zaskakują, a już niedługo mogą wyjść z mody. O wiele lepiej jest stawiać na opcje, które dopiero zaczynają cieszyć się dużym zainteresowaniem, bo tylko wtedy mamy pewność, że przez przynajmniej kolejnych kilka lat będziemy mogli cieszyć się łazienką stworzoną zgodnie ze światowymi trendami. Pewne jest, że taka nam się nie znudzi i nie będziemy oszczędzać na kolejny remont.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o